Гари Невил поставя под съмнение решението за дузпа на Ливърпул, докато Юрген Клоп се изправя срещу съдията
The Mirror | 2024-03-10 | 20:44:48

Гари Невил настоя, че Ливърпул е трябвало да получи дузпа в последната минута срещу Манчестър Сити.

Сити се опитваше да изчисти от корнер, когато Джереми Доку рита Алексис Мак Алистър в гърдите и бедрото. Звездата на Ливърпул веднага падна на земята, като играта продължи около него, преди в крайна сметка да излезе.

Реферът Майкъл Оливър реши да не присъжда точен удар, въпреки че VAR Stuart Attwell завърши проверка на инцидента. Въпреки това той бързо изчисти Доку, след което Оливър взриви за пълен резултат с резултат 1-1.

Това беше решение, което озадачи Невил, който преди да чуе Атуел да завърши проверката си, настоя, че предизвикателството на Доку трябва да се види наказателна награда. Легендата на Манчестър Юнайтед определи звездата на Сити като "щастливец".

„Мисля, че той може да създава проблеми, мисля, че Доку може да има проблеми. Мисля, че Доку може да има проблеми. Гледайте проследяването дотук. Мисля, че това е... добре, той е завършил проверката. Мисля, че е късметлия, късметлия момче", каза Невил в коментар за Sky Sports.

Невил беше подкрепен от бившия топ рефер Майк Дийн, който добави, че Доку е имал късмет. Дийн намекна за убеждението си, че Атуел е вярвал, че Доку е докоснал топката, но твърди, че VAR е трябвало да изпрати Оливър на екрана край терена.

„Мисля, че той е докоснал топката Доку, но с последвалото го улови правилно в гърдите. Мисля, че може да е дузпа. Това е масивно решение на VAR. Леко докосване на топката, но последващото преминаване го хвана в гръдния кош", каза Дийн пред Sky Sports.

ИМАМ ТВОЕТО КАЖЕТЕ! Трябваше ли Ливърпул да получи дузпа в последната минута? Коментирайте по-долу.

„Няма да се изненадам, ако Стюарт го изпрати на екрана. Проверката е завършена. Очевидно първо изигра топката и последва същото, както предполагам, че се събира нормално. Той е много , много щастлив според мен Доку."

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп изглежда остана недоволен от някои от решенията, взети от Оливър. След като прегърна Пеп Гуардиола при последния съдийски сигнал, Клоп нахлу на терена, за да се изправи срещу рефера и неговите помощници.

Клоп можеше да бъде видян да жестикулира към тях и да сочи към едно от наказателните полета. След няколко минути Клоп се оттегли, за да поздрави своите играчи и техните привърженици след впечатляващо представяне.

Джон Стоунс даде преднина на Сити след добре отработен ъглов рутин, като защитникът изби Кевин де Бройне кръст на близкия стълб. Червените спечелиха дузпа скоро след почивката, когато Едерсон надви Дарвин Нунез.

Мак Алистър се активизира и стреля от централната точка, за да вкара изравнителния гол. Халфът може би е останал с чувството, че трябваше да направи още един с последния удар в мача, с равенство, оставяйки Ливърпул втори, след Арсенал по голова разлика.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия